Fesztivál, neves napok, programok, vásár, rendezvény, esemény

17. Lecsót a keceléből 2019

17. Lecsót a keceléből 2019

Lecsót a keceléből 2019, Zsámbok Község Önkormányzata szeretettel meghívja Önt és kedves családját 2019. augusztus 2-3-án 17. alkalommal megrendezendő hagyományőrző fesztiválra.

A lecsófesztivál időpontja: 2019. augusztus 2-3.

A lecsófesztivál helyszíne: Pest megye, Zsámbok, Kállai Kettős tér 1.

A 17. Lecsót a keceléből 2019 programja

2019. augusztus 2. péntek

15.30 „Hímzett Konyha” Jungvirthné Bús Erzsébet (Vigántpetened szülötte) Falvédő kiállítása A kiállítást megnyitja: Saly Noémi muzeológus (Iskola tornaterem) Műsort ad az Új Gyöngyösbokrétások tánccsoport Hagyományőrző Népiegyüttes

18.00 Ray Cooney: Páratlan Páros

2019. augusztus 3. szombat

7.30 Az Esthée Tánc SE, mazsorett csoport zenés ébresztője

10.00 Fesztiválmegnyitó (galambröptetés) Köszöntőt mond: Holló Ilona Zsámbok község polgármestere Ferkó Béla Tiszaújfalu I Kárpátalja I képviselője,

10.15 Lecsófőző verseny

10.15 Zsámbok Történeti vetélkedő, — Művelődési Ház Szigetiné Simon Rozália vezetésével. A zsűri elnöke dr. Tóth József helytörténész

10.15 7. Lecsófesztiváli Nyílt Országos Sakkverseny (Bajza Lenke Általános Iskola)

10.30 World Jumping, Főnix Fitness Hatvan, táncos trambulin bemutató

11.00 4 Muskétás táncos csoport

11.25 Zumba bemutató

11.45 Jó lecsóhoz szól a nóta

13.00 Bábszínház (Művelődési Ház)

13.00 Legszebb konyhakertek verseny eredményhirdetése és helyi zöldségek piaca a varrodában

13.15 Legízletesebb lecsó eredményhirdetése

13.30 Esthée Tánc SE mazsorett csoport műsora

14.15 Szent Efrém Férfikar hangverseny zöldségszobor készítés (Szent Erzsébet templom)

14.15 Hagyományőrző és Néptánc együttesek műsora : Zsámboki Kacó Napközi Otthonos Óvoda: népi játékok, Kóka Néptáncegyüttes , Zsámboki Asszonykórus, Zsámboki Új Gyöngyösbokrétások tánccsoport, Citerán játszik Bense Mihály , Ifjú Gerlice Néptánccsoport, Tóalmás

15.45 A Zsámboki lakodalmas bemutatója, Terék Józsi és barátai kíséretében

17.30 Polgár Peti, Ürmös Zsolt Stand up Comedy

18.00 Vecsési Kutyaiskola bemutatója (salakpálya)

18.15 Zalatnay Sarolta

19.00 Kaszkadőr bemutató (salakpálya)

20.00 Zanzibár koncert

21.45 Tűzijáték

Kísérő programok:
 • Helyi amatőr alkotók kiállítása — Művelődési Ház
 • Legszebb konyhakertek — fotókiállítás
 • Népi kismesterségek bemutatója a Tájházban
 • Hagyományőrző és kézműves mesterek utcája
 • Petendi Pálinkaház különlegességeinek bemutatója
 • Hennafestés, csillámtetoválás
 • Elektromos autó közlekedik a település 13 állomásából álló „Mondák, dalok útján”

A fesztivál ideje alatt látogatható:

 • Szent László utcai biokert
 • Lapu lstvánné Tájház
 • Római Katolikus Templom
 • Népi lakóház (Nagydiófa u. 33.)

Zsámbok bemutatása

Zsámbok közúton több irányból is jól megközelíthető, Budapesttől ötven kilométerre fekvő, 2500 lelkes település. A község életében meghatározó szerepet játszik az intenzív kertészkedés, azon belül is a hajtatott paprikatermesztés. A falunkba érkező vendég erről első pillantásra meggyő-ződhet, amikor a házak mögötti területen elé tárulnak a fóliasátrak. A falu története az őskorba nyúlik: területe már a szarmata korban is lakott volt. Nevét a Ill. Béla királyunk második nejével Magyarországra érkező Champaniai grófi családtól eredeztetik, akik a környéket birtokul kapták. 1945-ig —csaknem kétszáz éven át — a Beniczky család tulajdonában volta zsámboki birtok. A zsámbokiak ma is őrzik — jórészt palócos gyökerű —hagyományaikat. A Pest Megyei Értéktárba megőrzendő céllal bekerült a zsámboki népviselet és a Tájház. A falu dalai, táncai napjainkban is élnek, az ünnepi alkalmaknak pedig különös ékét adja a rendkívül díszes zsámboki viselet, s annak jellegzetességei: a kacó, a fékető, a pruszlik és a galáris. A zsámboki hagyomány megőrizte a lakodalmast is, amelyet hagyományőrző csoportunk rendre nagy sikerrel mutat be vendégeinknek. A faluba kirándulóknak további látnivalót kínál a Lapu Istvánné Tájház, a régmúlt történetét 13 helyszínen bemutató „Mondák, dalok útja”, a helyi népi kismesterségek: fafaragó, porcelánfestő, csuhékészítő, népviselet készítő kézművesek, népművészek alkotásai. Érdekességként ajánljuk a pihenésre vágyóknak szabadidő-egészségparkunkat. Az 1753-ban felszentelt, barokk stílusban épült templom településünk jelképe, amelynek rokokó főoltára az egyházi építészet messze földön híres remeke.

 

A bejegyzés alapja: https://zsambok.asp.lgov.hu

Ajánló: hasonló esemény, vásár, fesztivál, programok


Fesztivál

XIV. Fonyódi Kolbászfesztivál 2024

XIV. Fonyódi Kolbászfesztivál 2024 Szeretettel meghívjuk önt és kedves családját, barátait az immár 14. alkalommal megrendezésre kerülő Fon...

A hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek ezen a részen.