Fesztivál, neves napok, programok, vásár, rendezvény, esemény

LIV. Super Bowl 2020 Profi Amerikai Foci döntő 2020. február 2.

LIV. Super Bowl 2020 Profi Amerikai Foci döntő

Az LIV. Super Bowl időpontja: 2020. február 3. 00:30 – 05:00 (USA: 2020.02.02 18:30)

Az 54. Super Bowl Helyszíne: Hard Rock Stadium, Miami Gardens, Florida

Az 54. Super Bowl-t az amerikai FOX tévécsatorna adja, Magyarországon a SportTV, a Sport1 fogja adni a mérkőzést.

Az LIV. Super Bowl 2020 programja

A Super Bowl-t a AFC (magyarul: Amerikai főcsoport) és az NFC (magyarul: Nemzeti főcsoport) győztesei játsszák, miután az alapszakaszból feljutottak a rájátszásba (Playoffs), a Wild Card, majd a Divisional Playoffs mérkőzéseket megnyerték, majd a főcsoportjuk döntőjét megnyerték.

Az NFC főcsoport győztese az egyik Super Bowl csapat

Tehát az NFC főcsoportból a Super Bowl-ra a San Francisco 49ers és a Greenbay Packers mérkőzés győztese lesz. Az NFC döntő eredménye most is kétséges, de talán némi előnnyel indult a 49ers a hazai pálya és a kiemelés miatt.

San Francisco 49ers Greenbay Packers
37 20

Bár a Seahawks legyőzése jól sikerült a Packers-nek, ennek ellenére a San Francisco 49ers lehet a mérkőzése esélyese. De jó mérkőzés várható. 27-0-val fordultak a második félidőre, ekkor Aaron Rodgers és csapata igyekezett a hátrént ledolgozni, de a fegyelmezett San Francisco csak annyi lehetőséget biztosított a számukra, hogy ezzel biztosítsák a győzelmüket és a Super Bowl-ba jutásuk.

Az AFC főcsoport győztese a másik Super Bowl csapat

Az AFC főcsoport győztese a Kansas City Chiefs és a Tennessee Titans között dől el idén. Mindkét csapat idénye jól sikerült. Ha az alapszakaszból és játékosállományból próbálunk kiindulni, akkor a Chiefs győzelme felé billen a mérleg nyelve. Szerencsére ilyen nincs az amerikai fociban, az a csapat fog győzni, aki meg tudja állítani az ellenfele támadósorát, miközben több pontot ír fel a táblára.

Kansas City Chiefs Tennessee Titans
35 24

A Kansas City Chiefs és a Tennessee Titans között érdekes mérkőzés várható, mindkét csapat nagy formában van. Talán a magasabban, második helyen kiemelt Chiefs lehet a befutó. Jól kezdett a Titans, 10-0 arányban elhúztak az elején, de aztán beindult a Kansas City és a jó formájuk meghozta az elvárt győzelmet.

Út az LIV. Super Bowl 2020 részvételhez, az NFL döntő

A két döntőt 2020. január 19-án fogják játszani az USA-ban. Nálunk a Sport2 fogja adni HD-ben:

• 2020. január 19. 21.00-től – 1. főcsoportdöntő,
  • 2020. január 20. 00.30-tól – 2. főcsoportdöntő, Kansas City Chiefs – Tennessee Titans

Az NFL DÖNTŐ 2020-ban, a 2019-es NFL szezon döntője, a 100. nfl szezon döntője

A Sport1 2020. február 2-án 22.00-kor kezdi meg a z nfl döntővel, a super bowl-ra való rávezetést. Trash Talk és a mérkőzés elemzései várhatóak. Majd hajnalban 00.30-kor lesz a kezdőrúgás. A Super Bowl szünetében Jennifer Lopez és Shakira a nézőket szórakoztatni.

Kansas City Chiefs San Francisco 49ers
31 20

0-3-as kezdés után 7-3, majd 7-10-es 49ers vezetéssel indult az első félidő, a félidő vége előtt 10-10-re zárkózott a Chiefs, de a 49ers jobbnak tűnt, de nem vállaltak sokat a végén. A második szakaszban az első támadás végén is csak 3 pontot szerzett a 49ers, de később a Chiefs irányító gyengélkedése után labdát is szereztek, de csak egy másik játékban szereztek újabb touchdown-t. Úgy tűnt ezt a 10-20-at tartani tudják, próbáltak kicsit az órával is játszani. Azonban a negyedik negyed végén több nagy és szerencsés játék összejött  a Chiefsnek, így hamar 17-20-ra tudtak zárkózni, de a 49ers újra pont nélkül fejezte be a játékát. Az ellenfelük kevésbé volt kegyes, és újra szép játékkal újabb touchdown-t szereztek, a 24-20-as vezetés azt is jelentette 2 perccel a vége előtt, hogy csak egy 49ers touchdown vezetheti a győzelemhez a San Franciscot. Ebben is a játékban is pont nélkül maradtak, végül a Chiefs a rövid idejüket is pontszerzéssel fejezték be, ami kialakította a 31-20-as végeredményt.

Ajánló: hasonló esemény, vásár, fesztivál, programok

A hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek ezen a részen.