Fesztivál, neves napok, programok, vásár, rendezvény, esemény

29. Mesterségek Ünnepe 2015

29. Mesterségek Ünnepe 2015

A mesterségek ünnepe időpontja: 2015. augusztus , 20-23. A Mesterségek Ünnepe nyitvatartási ideje: 10.00 – 23.00 A vásár 10.00 és 21.00 között van nyitva, este 11 óráig a színpadi programokat és a gasztronómiát élvezhetik.

A mesterségek ünnepe helyszíne: Budapest, Budai vár

 

A 29. Mesterségek Ünnepe 2015 színpadi programja

2015. augusztus 20. csütörtök
Oroszlános Színpad Korona Színház
10.00 Vásári hangulatzene – A kárpátaljai Técsői Banda koncertje
11.00 Bognár Szilvia: Csintekerintő – interaktív gyermekkoncert
12.00 Dallamok szárnyán – hangszerkészítők bemutató koncertjei: furulya, citera, tekerő
13.00 Torontói Kodály Néptáncegyüttes, KanadaKözreműködik a Kecskemét Táncegyüttes Nagybetyárok csoportja
14.00 Pásztorfurulya I.: Bede Péter és Balogh Kálmán duó koncertje
15.00 Galagonya Citerazenekar, Kazincbarcika
16.00 Pásztorfurulya II.: Szokolay Dongó Balázs és Geröly Tamás duó koncertje
17.00 Gyimesi táncok: Kerényi Róbert Szigony zenekar
18.00 A 29. Mesterségek Ünnepe megnyitója – beszédet mond: Íjgyártó István Kulturális és Tudománydiplomáciáért Felelős Államtitkár 18.00 Galagonya Citerazenekar, Kazincbarcika
19.00 “Magam járom” – Kubinyi Júlia lemezbemutató koncertje
19.30 Pásztorfurulya III.: Kerényi Robert és a Szigony zenekar
21.00 Dűvő táncház
2015. augusztus 20. csütörtök
ÚJVILÁGKERT, PÁSZTORPIHENŐ
Interaktív pihenőkert
11.00 – 18.00 Megjöttek a mutatványosok!
Közreműködnek: Langaléta Garabonciások, Gulyás László mesemondó, a Szigony zenekar valamint Fekete Dávid vásári bábjátékos Vitéz László bábelőadásával
18.00 – 21.00 A pásztorélet csodái
Közreműködnek: a Hortobágy Örökös Pásztorai, a Bárándi Citerazenekar, Rózsa Péter és M. Tóth János, valamint Bordás János (slambuckészítés), és Kaló Imre borász Szomolyáról.18 órakor: Galánfi András fafaragó, a Népművészet Mestere, a Magyar Művészeti Akadémia tagjának előadása a pásztorművészetről.
2015. augusztus 21. péntek
Oroszlános Színpad Korona Színház
10.00 Técsői Banda zenés reggeli köszöntője
11.00 Tomás Kocko and Orchestra, Csehország
12.00 Dallamok szárnyán – hangszerkészítők bemutató koncertjei: tambura, citera, koboz
13.00 JANTAR Népdal és Néptánc együttes, Gdansk, Lengyelország
14.00 Alma Flamenca (“Flamenco Lélek”) koncert és táncbemutató
15.00 Etnofon Zenei Társulás koncertje
16.00 BY ME Spicy és BY ME Matyó – Hrivnák Tünde divatbemutató 16.00 JANTAR Népdalegyüttes, Gdansk, Lengyelország
17.00 “Ritka magyar” – a Téka Együttes lemezbemutató koncertje
18.00 Etno – Retro” – Kiss Ferenc koncertje (közreműködik: Küttel Dávid)
19.00 Lajkó Félix: “Folk” 19.00 Nyiss ajtót a Barkóságra! Barkó rózsa Meyke szemével – divatbemutató
20.00 Havasréti Pál és Szokolay Dongó Balázs duó koncertje
21.00 Téka Táncház
2015. augusztus 21. péntek
ÚJVILÁGKERT, PÁSZTORPIHENŐ
Interaktív pihenőkert
11.00 – 18.00 Verjük fel a csendet
Zenés táncos móka kicsiknek és nagyoknak. Közreműködik a Közönség és a Netz Táncprodukció. Játékmester: Lengyel Szabolcs Micsi és Küttel Dávid.
18.00 – 21.00 A pásztorélet csodái
közreműködők: a Bárándi Citerazenekar, valamint M. Tóth János (bemutatófőzés – fordított kása)18 órakor: Makoldi Sándor néprajzos, festőművész előadása a “magyar világkép egy hortobágyi pásztorszarun” címmel.
2015. augusztus 22. szombat
Oroszlános Színpad Korona Színház
11.00 Técsői Banda zenés reggeli köszöntője
12.00 Dallamok szárnyán: hangszerkészítők bemutató koncertjei: duda, furulya, citera
13.00 Öltözékünk üzenete – Bartina Néptánc Egyesület viseletbemutatója
14.00 Joós Tamás Bábszínháza: Violin király és Hanga Királykisasszony
14.30 Navratil Andrea és a Kobzos Együttes
16.00 Szirtes Edina Mókus és a Fabula Rasa 16.00 Vásári hangulatzene – A kárpátaljai Técsői Banda koncertje
18.00 Ünnepi díjátadó 18.00 Hangtájkép/Soundscape – Lovász Irén – Groove & Voice
19.00 Muzsikás Együttes magyar népzenei koncertje
20.00 Szirtes Edina Mókus szólókoncertje
21.00 Kobzos együttes moldvai táncház
2015. augusztus 22. szombat
ÚJVILÁGKERT, PÁSZTORPIHENŐ
Interaktív pihenőkert
11.00 – 18.00 Verjük fel a csendet
Közreműködnek: Bese Botond, Dóra Áron és a gödi Búzaszem iskola tanulói, valamint Navratil Andrea és a Kobzos Együttes. 17 órakor: Joós Tamás báb-zene színháza
18.00 – 21.00 A pásztorélet csodái
Közreműködnek: citerások és táncosok, valamint Kosina Péter (bemutatófőzés – rackapörkölt), Rózsa Péter (az állatfajta és az étel bemutatása).18 órakor: Kunkovács László előadása „Pásztoremberek” címmel.
2015. augusztus 23. vasárnap
Oroszlános Színpad Korona Színház
10.00 Técsői Banda zenés reggeli köszöntője
11.00 Laanetagused Néptáncegyüttes, Kunda, Észtország
 12.00 Népművészet Mestere Díjátadó Ünnepség. A díjakat átadja: Balog Zoltán az Emberi Erőforrások Minisztere. 12.00 Dallamok szárnyán: hangszerkészítők bemutató koncertjei: hangszerújítások: cikerő, dulzither. Vendégünk: Savanya István Kanadából
 14.00  Curtis Eller’s American Circus, USA 14.00 Vásári hangulatzene – A kárpátaljai Técsői Banda koncertje
 16.00  Bognár Szilvia és az etNoé 16.00 Shaman Trió, Bulgária
 18.00  Kerekes Band: Back to Folk 18.00 Szefárd dallamok – Dina Zenekar elő-lemezbemutató
2015. augusztus 23. vasárnap
ÚJVILÁGKERT, PÁSZTORPIHENŐ
Interaktív pihenőkert
11.00 – 19.00 Pásztormesék a Felvidékről
Közreműködnek: Badin Ádám, Környei Alice, Bese Botond és zenekara, a felvidéki gyermek mesemondó verseny legjobbjai, valamint Rózsa Péter (bemutatófőzés – gulyásleves)

 

A bejegyzés alapja: http://www.mestersegekunnepe.hu

Ajánló: hasonló esemény, vásár, fesztivál, programok


Fesztivál

Görömbölyi Őszi Családi nap 2018

Görömbölyi Őszi Családi nap 2018 A Görömbölyi Őszi Családi Nap, FORGATAG: A TÉREN UDVARON ÉS A MŰVELŐDÉSI HÁZBAN MŰSOROK: A SZABADTÉRI SZÍN...

A hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek ezen a részen.